Kolekcie

Dáš si tablet do očí či tanier do tašky?

Kolekcia okatých obalov na tablet alebo aj taštičiek do ruky a jedna špeciálna okrúhla taštička.

Pôvodne bola kolekcia predstavená 1.3.2017 na Sashe.

Ako efektívne spracovať aj maličké zvyšky koženky

Rovno v úvode sa priznám, že síce som spracovala niektoré odrezky, pri výrobe mi (samozrejme) vznikli ďalšie a tak je moja krabica plná rovnako. Návod ako sa zbytkov načisto zbaviť bez vyhadzovania nebude. Ani vyhadzovanie nebude. Zbytky sa teda len obmenili za iné, ale vďaka tomuto kolobehu aspoň vzniklo niečo nové.

Keď sa pozriem na moje odrezky, najčastejšie sú to podivné tvary podobajúce sa trojuholníku či mnohouholníku. Niekedy pásy hrubé, inokedy pásy také tenké, že konca sa neviem dopátrať, lebo začína splývať s okolitým prostredím. Občas sa zamyslím, prečo som to nevyhodila a potom to zase nevyhodím a odkladám späť do krabice, lebo sa to ešte zíde.

Dnes moje zbytky vyzerajú potriedenejšie.

Inšpirácia prichádza, stačí mať oči (otvorené)

Prehrabujem zbytky, často si ich usporiadam podľa farby, odložím najväčšie kusy bokom a premýšľam. Čo by sa z toho tak dalo vytvoriť? Rozmýšľam nad malými štvorčekmi, alebo ešte lepšie trojuholníkmi ,,pohádzanými” na nejakej taške. Ale prečo to urobiť jednoducho, keď môžem vyrezávať kruhy (rozumej vystrihovať manikúrovými nožničkami), každý z inej farby. Alebo ich dokonca zladiť? Urobiť farebné prechody? To je ono.

Odrezky zoraďujem podľa farby, obkresľujem šablónky, vystrihujem a kochám sa. Neskôr mi napadne, že kruhy poukladané na sebe od najväčšieho po najmenší pripomínajú oči. Alebo planéty. Alebo lávu? Tento fenomén sa nazýva pareidolia 🙂

Čo s tým teraz?

Viacerí z nás asi majú doma nejaké poväčšine hranaté zariadenie s obrazovkou, trochu menšie ako počítač, trochu pomalšie, na druhej strane trochu praktickejšie rozmermi a hmotnosťou. Taký lapač prachu. Hovorím o tablete, iPade, čítačke na e-knihy…
My máme tablet a aby nebol stále zaprášený, ušila som mu pred pár dňami obal. Tak prečo neušiť aj iným.

Strihy som si vymyslela, sú moje vlastné. Predlohou je spomínaný tablet, grafický tablet a ehm… tanier.

Výrobný postup zahŕňa rezanie, strihanie, žehlenie, vyberanie farby nití zo stojanu, prišívanie, prevliekanie stroja, prišívanie, prevliekanie stroja a prišívanie, toho je naozaj dosť. Samozrejme ešte asi milión skúšok či sa tam ozaj ten tablet vojde. Uff, vojde.

Rovno ukážem hotový výsledok. Obaly možno využiť aj ako kabelky do ruky, majú odopínateľný popruh, zatvárajú sa na magnetické zapínanie.

Podšívka 100% bavlnené bodky. Tie väčšie sa vedia aj milo kukať 🙂 Alebo trošku škúliť.

Okrúhla kabelka sa zapína na zips, má tri vnútorné vrecká a teda vhodné na všeličo, popruh jej nebol súdený. Zmestí sa zošit A5 alebo aj väčší, keď sa zohne.

A kto chce naozaj dať tanier do tašky, môže, aha 🙂

Majte oči otvorené. Do kukania!

Nina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *