Kolekcie

Tajomstvo mincovničkovej ZOO

Prasiatko sa vypýtalo na svet pred rokom. Zapínalo sa na magnet a vyzeralo ako kríženec s koňom. Ups… V najlepšom treba prestať a preto som kolekciu nikdy nedokončila. Nikdy nehovor nikdy.

V piatok som sa zobudila a chcela som malú taštičku, na drobné mince napríklad, so zipsom. Také čo volám mincovnička. Alebo na slúchadlá. Alebo len aby som mala malú taštičku, lebo malé taštičky sú super! A dajú sa v nich nosiť mince, keď potrebujete ísť v 21. storočí na poštu. Napríklad srdiečko by mohlo byť.

Nemohlo! Po pár nezdarených pokusoch som s tým takmer šľahla do koša a nemala na nič chuť. Toto taaak nemám rada, keď sa mi nedarí a neviem na to prísť. Čo je zle? Čo som nedomyslela? Jeden myslel a vymyslel koleso! (A fúrik a musel si ho tlačiť)

Aaaa obyčajné koliesko je nudaaaa. Čo keby som urobila zvieratko? Ozvalo sa vo mne prasiatko. Akože v spomienkach, inak prasiatka nejem.
No dobre, pridám uši, to nebude zložité. Hm hm, ale aj ksichtík by to chcelo. A môžem ho nakresliť vo vyšívacom programe a Braňo (môj stroj) mi ho vyšije! Ale nebudem veľmi vymýšľať, len tak jednoducho, akože rypáčik, oči. Aké majú prasiatka oči? Takto nejak… jejda! Prečo zas vyzerá ako votrelec?! No nič, urobím len také akože zavreté. Tadá!

Výbuchy smiechu sú povolené. Na moje veľké šťastie je niekde medzi mojím návrhom a finálnym vzhľadom výrobku *magic* akože kúzlo a väčšinou to potom nakreslím, vystrihnem, prišijem atď lepšie. Asi takto. A podarilo sa mi nezabudnúť na šnúrku na zavesenie, chválim sa!

A keď už som nakreslila kroch… Tak som nakreslila aj mňau.


Všetky zvery majú ružové vnútornosti. Boli Vianoce, kto má teraz doma červenú látku?

Mačičky majú rôzne farby, rôzne som ušila.
Júj ako im krásne odstávajú ušká, ako mne, keď som bola malá!

Nesmie chýbať moje obľúbené líščie zvieratko. Chválim sa priateľovi a jeho zhrozená reakcia ,,Kde sú fúze!?” (fúze podľa vzoru časopise) ma vyženie dokresliť na ďalšiu fúze. Potom už chce len lemura a mravenčiara, hocičo mu prídem ukázať. O D M I E T A M.

Hoci svinka je len jedna, svinčík mám poriadny (kvôli fotke upratujem a triedim, akože v tom mám systém). A do bordelu patrí zajačik!Macko Uško má smiešne uško. Je to grizly, baribal by bol čierny. Aj polárneho mám!

A pandiu ninja kamošku. Ihličnan pre dotvorenie zelene, nemáme bambusy doma.

Toto sa neviem rozhodnúť. Chcela som nakresliť myšku, ale Bobo hovorí, že je ako on. Mám veriť sebe alebo plyšovému potkanovi?

Čo chýba? Nuž, nevideli ste psíka! Lenže základná otázka života, vesmíru a vôbec je: akú rasu?
Jednoznačná odpoveď je 42. Mopslík. To si musím pomôcť obrázkom, ale zasa netreba sa ho kŕčovito pridŕžať, veď ešte by to náhodou bolo zjavné.

Mne stačí, keď sa to podobá len trošku (-vždy sa nauč ospravedlniť svoju neschopnosť).

Uši má prišité (tak ako ja), aby nelietali.

A to je tajomstvo mojej ZOO. Vymyslela som, nakreslila som, ušila som, odfotila som.


Ani nemám dosť mincí, aby som ich tam napchala, tak keby ste chceli adoptovať, bude mi cťou 🙂

Všetky mincovničky nájdete v obchode na Sashe TU (klik)
alebo si ich môžete priamo kúpiť u mňa na Facebooku TU (klik), stačí napísať správu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *